Zapalenie jąder Leczenie Warszawa

Zapalenie jąder Leczenie Warszawa. Ostre zapalenie jądra i najądrza najczęściej jest to konsekwencja infekcji układu moczowego.

Towarzyszy mu silny ból, gorączka oraz dolegliwości dyzuryczne. Schorzenie to rozpoznaje się na podstawie badania fizykalnego, wywiadu, a także badania ultrasonograficznego. Leczy się długotrwale antybiotykiem i lekami przeciwzapalnymi. Jeżeli to nie przynosi efektów, stosuje się leczenie chirurgiczne. Ostre zapalenie jądra to problem urologiczny. Około 40% wizyt u urologa dotyczy układu moczowego, z czego 5% to zapalenie jądra i najądrza. Schorzenie to doskwiera od 25 do 40 osób na 100000 mieszkańców krajów wysoko i średnio rozwiniętych. W Stanach Zjednoczonych rocznie leczy się z tego powodu 600 000 przypadków.

Zapalenie jąder Leczenie Warszawa. Przyczyn zapalenia jądra należy upatrywać w:

– wirusie świnki – zapalenie jąder towarzyszy wirusowemu zapaleniu ślinianek przyusznych (śwince), występuje najczęściej u chłopców poniżej 10. rż. Wirusy do jądra przenoszone są poprzez krew;

– zakażeniu bakteryjnym – zapalenie jądra najczęściej jest powikłaniem zapalenia najądrza, które jest następstwem zakażenia układu moczowego. Powstaje w przypadku nieprawidłowego odpływu moczu z pęcherza (np. w zwężeniu cewki moczowej). Taka postać zapalenia najądrza występuje częściej u starszych mężczyzn i dzieci;

– chorobie przenoszonej drogą płciową – tutaj zapalenie jądra także jest powikłaniem zapalenia najądrza, które wywołane jest zakażeniem przenoszonym przez drogi płciowe. Typowymi drobnoustrojami jest dwoinka rzeżączki i chlamydie. W pierwszej fazie dochodzi do zapalenia cewki moczowej, następnie drobnoustroje przesuwają się do najądrza i jądra. Taka postać zapalenia najądrza dotyka przede wszystkim młodych mężczyzn o licznych kontaktach seksualnych współżyjących bez zabezpieczenia.

Zapalenie jąder Leczenie Warszawa. Objawy zapalenie jądra.

Zapalenie jądra to choroba ostra objawia się bólem w mosznie, skóra moszny jest zaczerwieniona, jądro jest uniesione i powiększone, pojawia się krew w nasieniu. Ponadto pojawiają się dolegliwości powiązane z zakażeniem układu moczowego, tj. częstszego parcia na mocz, bólu lub pieczenia w czasie oddawania moczu. Występuje gorączka, pogarsza się samopoczucie, nudności, ból głowy. Zlekceważenie objawów lub leczenie „domowymi sposobami” nasilają chorobę, mogą powstać powikłania pod postacią ropnia moszny, utraty jądra lub trwałej niepłodności.

Zapalenie jąder. Leczenie Warszawa. Leczenie zapalenia jądra polega na odpoczynku, uniesieniu moszny. Podczas aktywności należy zakładać obcisłą bieliznę, unieruchamiająca mosznę. Ból i obrzęk najlepiej zmniejszyć zimnymi okładami czy lekami przeciwbólowymi i przeciwzapalnymi (np. ibuprofen). Przy zapaleniu jądra spowodowanego zakażeniem przenoszonym drogą płciową stosuje się antybiotyk. Zabieg chirurgiczny konieczny jest w przypadku pojawienia się ropnia w mosznie, trzeba usunąć jądro lub najądrze, jeśli wystąpi ciężkie ropne zapalenie czy martwica jądra. Ekspertami w zapaleniu najądrza i jądra w Warszawie jest m.in. urolog Agnieszka Chomicz przyjmująca w Centrum Medycznym Grupa Luxmed, ul. Wołoska 7, lekarz urolog Rafał Drobot przyjmuje w Multimed, al. Niepodległości 107/ 109 i Scanmed S.A. na Puławskiej 410 A oraz urolog, androlog i seksuolog dr n. med. Piotr Paweł Świniarski z Centrum Terapii Lew-Starowicz Aleja Wilanowska 365 lok 2. Urolog Paweł Jędrzejczyk z Kobielskiej 23, II piętro Galerii Grochów także jest polecanym lekarzami. Za USG jąder trzeba zapłacić od 150 zł, USG układu moczowego od 157 zł, konsultacja urologiczna kosztuje od 194 zł.

Leave a Reply

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Related Post