Ginekolog Warszawa

Ginekolog Warszawa. Ginekolog jest to specjalista zajmujący się chorobami kobiecego układu rozrodczego, antykoncepcją, leczy niepłodność.

Prowadzi ciążę i odbiera porody. Wśród specjalizacji w tej dziedzinie wyróżnia się położnictwo i ginekologię, ginekologię onkologiczną – zajmującą się leczeniem nowotworów kobiecych narządów rodnych. Ginekolog endokrynolog zajmuje się zaburzeniami hormonalnymi. Uroginekolog obserwuje wysiłkowe nietrzymanie moczu oraz zaburzenia statyki narządu rodnego. Dodatkową specjalizacją jest ginekologia estetyczna i ginekologia dziecięca. Ginekolog jest więc specem od zdrowia kobiet. Do ginekologa udajemy się z następującymi problemami: zaburzeniami miesiączkowania (nieregularne miesiączkowanie, brak okresu), obecnością wydzieliny w obrębie narządów płciowych, kłopotami z płodnością, pojawienia się podczas okresu silnego bólu, dyskomfortu i bólu w czasie współżycia. Jeśli są podejrzenia o ciąży, należy niezwłocznie odwiedzić lekarza ginekologa.

Ginekolog Warszawa. Jak przebiega badanie ginekologiczne?

W ramach konsultacji ginekologicznej lekarz zbiera wywiad o stanie zdrowia pacjentki, przebytych schorzeń i operacjach, przyjmowanych lekach. Należy pamiętać o dacie ostatniej miesiączki, o przebiegu cyklu miesięcznego, o dolegliwościach występujących podczas miesiączkowania. Następnie lekarz przeprowadza badanie ginekologiczne, stawia rozpoznanie, zleca badania, wystawia recepty, wystawia e-zwolnienie lekarskie. Lekarz udziela informacji o możliwości zaszczepienia się przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), powodującego raka szyjki macicy. Na badanie ginekologiczne należy wybrać termin w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego. Wykonywane jest badanie ginekologiczne przy użyciu wziernika, które weryfikuje narządy rodne, pobrany jest materiał do cytologii, badanie ginekologiczne „dwuręczne” – oceniające rozmiar i ruchomość macicy oraz przydatków, badanie piersi – wykonywane celem oceny gruczołów piersiowych. U dziewicy USG wykonywane jest przez powłoki brzuszne lub przez odbytnicę. U kobiet już współżyjących wykonuje się USG przezpochwowe. Niekiedy ginekolog kieruje na dodatkowe badania: USG sutka, USG ginekologiczne czy badanie mammograficzne. Na oddziale ginekologicznym wykonuje się endoskopię ginekologiczną obejmującą zabiegi laparoskopowe, przeprowadza się diagnostykę niepłodności, diagnozuje i leczy endometriozę, dokonuje zabiegi histeroskopowe, resekcję polipów endometrialnych i mięśniaków macicy.

Ginekolog Warszawa

Wśród wielu ginekologów pracujących na terenie Warszawy polecana jest lekarz Małgorzata Goławska z Centrum Medycznym Falck na Marynarskiej 13, dr Marta Andziak ginekolog z Zakładu Medycznego Kaar-Med na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 10/23, lek. med. Jacek Antoniak ginekolog z Centermed Warszawa na ul. Waryńskiego 10 A, ginekolog Elżbieta Elbe-Rysińska pracująca w CenterMed na Krakowskim Przedmieściu 24, lek. Małgorzata Fogiel z Centrum Medycznym Polmed ul. Targowa 24. Specjalistą ginekologiem – położnikiem najbardziej „obleganym” w Warszawie jest lek. med. Małgorzata Pękala z ul. Pięciolinii 1, lek. med. Elżbieta Muszyńska pracująca na ul. gen. Józefa Zajączka 11. Dobre opinie zbiera także specjalista ginekolog-położnik i zarazem endokrynolog lek. med. Barbara Borakowska, pracująca na ul. Orchowieckiej 13 w Warszawie.

Leave a Reply

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *

Related Post